Sınav ve Belgelendirme Süreci
Sınav ve Belgelendirme Süreci

Meslek Seçimi

Meslekler; MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından hazırlanan Ulusal Yeterliliklerde tanımlanan meslekler arasından seçilir.

Kapsamımızdaki meslekleri görmek için tıklayın >

 

                                

Sınav Duyuları

Kuruluşumuzda gerçekleştirilecek sınavlar; sınav duyuruları bölümünde ilan edilmektedir. Eğer başvuru yapmak istediğiniz meslek kapsamında sınav programı düzenlenmemiş ise kuruluşumuza telefon veya mail yolu ile ulaşabilir ve sınav açılmasını talep edebilirsiniz.  

Sınav duyurularını görmek için tıklayınız>

 


Sınav Başvurusu

On-line Başvuru: Sınav başvurunuzu On-line başvuru bölümünden gerçekleştirebilirsiniz, 

Form ile Başvuru: Belge talep formunu doldurup kuruluşumuza ileterek sınav başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Başvurunuz gerekli belgeleri ve ödeme dekontunu kuruluşumuza elden veya kargo yolu ile iletmeniz durumunda tamamlanmış olur. Adaylar sınava birim/bölüm bazlı başvuru yapabilirler.              


Onaylama

Bize ulaşan ıslak imzalı başvuru formu kontrol edilir ve imzalanır. Personel Belgelendirme Sorumlusu onayından sonra başvuru sahibi aday statüsü kazanır ve sınav programında açılan ilk sınava katılması sağlanır. Adayların iki sınav hakkı bulunmaktadır, adayın sınavdan başarısız olması durumunda ikinci kez ücretsiz olarak sınava alınır. Adayın Teşvik kapsamında sınava başvurması durumunda ücretsiz üç sınav hakkı bulunur.
Teşvikler ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız>
 


Sınav

Adaya bildirilen sınav gün ve saatinde adayın sınav merkezinde hazır olması gerekir. Aksi durumunda sınav hakkını yitirmiş olur. Sınav merkezinde hazır olan aday başvuru yaptığı meslek kapsamında teorik ve performans sınavına alınır. Birim/bölüm bazlı başvuru yapan adaylar yalnızca başvurmuş oldukları birimden veya bölümden sınava alınırlar.

 

 


Belge

Sınav süreçlerinde bütün zorunlu birimlerden başarı sağlayan adaylar belge almaya hak kazanır. Başarı durumları kuruluşumuz tarafından MYK sistemine yüklenir. Bu tarihten itibaren aday belgeli kabul edilir. Belge almaya hak kazanan adayların MYK onaylı belgeleri ve MYK onaylı kimlik kartları adaylara iletilir.

BELGE SORGULAMA >