Detaylar
Detaylar
ALKA Belgelendirme İle Ustalar Geleceğe Hazır
12 Mart 2018
ALKA Belgelendirme İle Ustalar Geleceğe Hazır

 

Memleket Gazetesinin Özel Haberi;

 

aloz--(36).jpg

 

ALKA BELGELENDİRME İLE USTALAR GELECEĞE HAZIR

 

      Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından 5544 sayılı kanunla zorunlu olarak istenen MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi, ALKA Belgelendirme tarafından veriliyor.

     Tanju ALTAY ve Dünya KAYA  ortaklığıyla kurulmuş diğer kuruluş ALKA Belgelendirme,   Mesleki Yeterlilik Kurumu onaylı ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’   vermeye devam ediyor.

       Enerji ve inşaat sektöründe belge veren ALKA Belgelendirme, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) dan akreditasyon alarak, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından da yetkilendirildi. Bu kapsamda Kobisan Sanayi Sitesine son derece modern ve tüm şartların sağlandığı teorik ve pratik sınav yeri yapıldı.  Bugün itibarıyla 20 meslekte belgelendirme faaliyetlerine başladıklarını bildiren Alka Belgelendirme Genel Müdürü Tanju Altay, '' Konya Sınav Merkezi' ne ek olarak İstanbul' da kuruluşumuza ait yeni bir sınav merkezi daha kurduk. Ayrıca çeşitli illerde dış sınav yerleri oluşturduk ve talebe göre de oluşturmaya devam edeceğiz. Belgelendirme faaliyetlerini yurt geneline yayma planımızı, adım adım gerçekleştiriyoruz'' dedi.

 

 

aloz--(31).jpg

 

SEKTÖRÜ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

      Bu yıl yatırımlarının büyük oranda sınav merkezlerinin genişletilmesi ve yeni sınav yerlerinin oluşturması yönünde olacağını belirten Tanju Altay, sonraki dönemlerde kapsam genişletme çalışmalarının da gündeme geleceğini dile getirdi. Sınavlarda başarılı olan adaylar için devlet teşviği uygulamasını hatırlatan Altay, '' Teşvik kapsamında 2020 yılına kadar sınav ücretinin tamamı, Ayrıca MYK Mesleki Yeterlilik Belgeli kişileri istihdam eden işverenlerin 48 aya kadar işveren prim desteğinden yararlanmasını sağlayan teşvik Bakanlar Kurulunun 2015/8321 sayılı kararı ile 31/12/2020 yılına kadar uzatılmıştır.

 

aloz--(43).jpg

 

''DOĞALGAZ VE İNŞAATTA KAPSAMI GENİŞLETECEĞİZ''

 

        Yurt genelinde yetkilendirilmiş 82 belgelendirme kuruluşunun bulunduğu bilgisini veren Tanju Altay, doğalgaz sektöründe hizmet 14 kuruluştan biri olduklarının altını çizdi. Yine doğalgaz alanında Konya' da çalışmalarını sürdüren tek kuruluş olduklarına değinen Altay, '' İnşaat sektöründe ise 48 yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşundan biriyiz. İnşaat sektöründe belgelendirme faaliyetleri henüz yeni olduğundan, hedefimiz, ilkeli ve kaliteli çalışmalara kalıcı ve örnek teşkil şekilde imza atabilmek '' dedi. Doğalgaz ve inşaat sektörlerinde kapsamlarına yeni meslekler ekleyeceklerini dile getiren Tanju Altay, '' Bu sektörlerin dışında kalan ve yine Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu olan meslek gruplarında da yetki almak için teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor '' diye konuştu.

 

aloz--(26).jpg

Haber detayını görmek için tıklayınız.